EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Француските медиуми со жестоки критики за Нејмар

ПСЖ по осум едноподруго победи на стартот од сезоната во француското првенство изминатиов викенд го доживеа првиот пораз, а со него дојдоа и жестоки критики кон најголемата ѕвезда на тимот.

Рен во неделата славеше со 2-0 против ПСЖ кој настапи и со Мбапе, Нејмар, Меси, Ди Марија… а не упати ниту еден шут во рамките на противничкиот гол.

На најголем удар на француските медиуми по поразот се најде Нејмар. Л’Екип во својата анализа наведува дека Бразилецот е далеку од фудбалер каков бил во времето на настапи за Барселона. „За последните свои два гола потроши 41 удар кон противнички гол“ – пишува Л’Екип.

Според највлијателниот европски спортски медиуми, од Нејмар во техничка смисла нема никаква корист а очигледно е дека и нема некој посебен мотив во него за квалитетни изданија во дресот на ПСЖ.

Извор: Екипа.мк

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НОВА ОДЛУКА: Корисниците на Инстаграм ќе мора да гo потврдат својот датум на раѓање

Angela

Медведев го сруши сонот на Ѓоковиќ со триумфот на УС Опен

Angela

Македонија во операција за прво освојување на Исланд!

Angela