EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Фудбалерот Мирчевски со колегите се херои на денот во Србија!

Македонскиот фудбалер Мартин Мирчевски и уште четворица неговите соиграчи се вистиснки херои во верижната сообраќајна незгода која вчера се случила на северот во Србија, а која била предизвикана од силниот ветер.

На магистралниот пат Суботица – Бачка Топола се создала таканаречена „песочна бура“ и значително се намалила видливоста на возачите, па настанал верижен судир во кој учествувале 14 возила.

Десетици луѓе минале со повреди поради непрегледноста и незнаењето што ги чека во облакот од прашина, а Мирчевски и неговите соиграчи спречиле поголема трагедија со храбрите реакции.

Мирчевски, Антониќ, Чалушиќ, Филиповиќ и Ѓаковац биле сведоци на драмата и без проблеми минале низ истата, по што решиле да им помогнат на останатите, но и да ги предупредат возачите кои доаѓаат од спротивната страна.

Фудбалерите на ТСЦ се враќале од тренинг кога налетале на густиот облак од прашина, а потегот кој го приредија наидува на голем поздрав во соседна Србија.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТРАГЕДИЈА КОЈА ГО ЗАПИРА СРЦЕТО: Српскиот актер проговори за смртта на својот син – УЖАС кој ниту еден родител не треба да го доживее

Angela

Продолжени за уште една седмица актуелните мерки за влез во Грција

Angela

Кејт Мидлтон во луксузно издание: Дијамантите на Дајана и копчиња од скапоцен камен (ФОТО)

Angela