EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Свет

Хаваи: Се урна хеликоптер со шест патници, двајца во критична состојба

Хеликоптер со шест лица се урна во област покриена со лава на Хаваите, сите патници се безбедно евакуирани од авионот, но двајца се во критична состојба, соопштија американските власти.

Туристички хеликоптер со пилот и пет патници се урнал, според првите извештаи, во средата околу 17 часот по локално време, во близина на јужниот дел на Големиот остров, изјави претставник на Канцеларијата за јавно информирање на округот Хаваи, пренесува АП.

Властите соопштија дека се уште не се познати причините за несреќата, а истрагата е во тек, пренесува АП.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Британски проект ќе придонесе за следење на резултатите од работата на јавните обвинителства

Angela

Вредноста на биткоинот го обнови историскиот рекорд

Angela

Денеска ќе имаме сончево време – Познато е до кој степен ќе се движат температурите

Angela