EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

ХАОС НА ОВОЈ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ВО ЗЕМЈАВА – колони возила се упатуваат на споен викенд во оваа држава (ФОТО)

На граничниот премин „Богородица“ времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ во утринскиот извештај за состојба на патиштата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дали старата љубов заслушува втора шанса

Angela

Ким Кардашијан носи малер кога оди на стадион?

Angela

Огњен Амиџиќ објави фотографија од својата девојка од креветот: Еве каде моментално парот ужива (ФОТО)

Angela