EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

ХАОТИЧНО И ОПАСНО: Хари и Меган биле изложени на катастрофална бркотница на папараци со коли

Принцот Хари и неговата сопруга Меган биле вовлечени во опасна брканица со коли на папараци во Њујорк, што можело да резултира во „катастрофален“ исход, изјави нивниот портпарол.

Кралскиот пар од Сасекс бил следен од фотографи по заминувањето од настанот со доделува на наградите „Жена на визијата“ во холот Зигфелд во Њујорк. Во конвојот коли се наоѓала и Дориа Регланд, мајката на Меган.

Според портпарлот, Хари и Меган биле потресени од инцидентот, иако на крајот никој не бил повреден.

Полицијата изјави дека „бројни“ фотографи го „отежнале“ транспортот на парот од Сасекс, но дека немало пријавени повреди или апсења.

Според изјавите, судирот со фотографите траел подолго и вклучувал бројни сообраќајни прекршоци.

-Војводата и војвотката од Сасекс и г-ѓа Регланд синоќа беа вклучени во речиси катастрофална бркотница со коли на група мошне агресивни папараци, изјави портпаролот.

Крис Санчез, член на обезбедувањето на парот, за Си-ен-ен изјави дека следењето на папараците било хаотично.

-Она со што се соочивме беше мошне хаотично. Имаше околу десеттина возила: коли, скутери и велосипеди.

Парот од Сасеск на крај безбедно пристигнал во апартманот каде биле сместени, „но на многу места пешаците биле ставени во опасност“. Од обезбедувањето изјавија дека парот подоцна ги заменил возилата.

Си-ен-ен јавува дека полицијата инцидентот не го опишала толку „сликовито“ како што било кажано од придружбата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДЕНЕС Е ЗНАЧАЕН ПРАЗНИК – овие светци ќе ве КАЗНАТ доколку ги направите овие работи на тој ден!

Angela

ЗАРАБОТУВА ВРТОГЛАВА СУМА НА ПАРИ – новиот бизнис на Беквалац очигледно се исплати, кога ќе прочитате колку заработила само за еден месец и вие ќе се „фатите за работа“!

Angela

Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“, кое повеќепати било силувано

Angela