EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Хороскопски двојки до крајот на месецот ќе доживеат разделба

Еве ги хороскопските знаци кои до крајот на октомври ќе ја преиспитаат својата врска:

Шкорпија – Овен

Во оваа двојка, љубовта многу често се меша со страст. Овните се крајно насилни, сексуално наелектризирани, а Шкорпионите се радуваат да ја поздрават сета оваа динамика. За жал, покрај прекрасната врска меѓу нив, овие два знаци од Зодијакот не можат да ја делат моќта во врската. Октомври ќе ги натера да ја преиспитаат својата љубов.

Бик – Рак

Искрено, тоа е вистинска судбина, која ги споила во љубов овие хороскопски знаци. Како карактер и интерес, тие се фундаментално различни – Ракот е вистински интроверт, апсорбиран во својот емоционален свет, додека Бикот копнее за средби со луѓе и социјални активности. Може да почнат мали расправии, кои на крајот од месецот ќе се претворат во големи скандали и разделби.

Близнаци – Девица

Зборливи, суетни, и со сопствената филозофија на животот, двата зодијака живеат во нивниот свет. Љубовта меѓу нив едвај цвета, постепено се развива, и на ниеден начин не можеме да кажеме дека е страсна. Октомври ќе направи да ги преиспитаат своите односи и да бараат нови контакти со спротивниот пол.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Поскапување и поевтинување за половина денар на горивата

Angela

ПРЕТСТАВНИЧКАТА НА ФРАНЦИЈА НЕ ЗНАЕ ДА ПОДНЕСЕ ПОРАЗ – погледна во камерата и милионите гледачи во Европа видоа што срамно имаше да порача (ВИДЕО)

Angela

СИТЕ ГЛЕДАА ВО НЕА, А МАЛКУМИНА ЗНААТ НИЗ КАКОВ ПЕКОЛ ПОМИНАЛА – животот не ја поштедил водителката на Евровизија (ФОТО)

Angela