EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Хороскопски знаци кои не го даваат срцето лесно!

Потребна е голема храброст да се отвориш пред некого и да дозволиш да влезе во твоето срце. Ова е особено тешко за луѓето кои едноставно се плашат од љубов. Ако сте родени во еден од овие три хороскопски знаци, можно е да имате фобија од љубов.

Лав

Луѓето родени во знакот Лав веруваат во само една личност: самите себе. Иако се сметаат за самоуверени и немаат проблем да запознаат нови луѓе, припадниците на овој хороскопски знак честопати отстапуваат кога чувствата стапуваат во игра. Стравот од злоупотреба на довербата и скршеното срце е премногу голем, поради што можам да ја потиснам мојата фобија од љубов само со личност која им дава голема сигурност и покажува голема посветеност.

Девица

Што ако тој или таа се уште излегува со други? Што ако неговите чувства не се доволно силни? Аналитичката Девица стои на сопствениот пат да се заљуби. Ги игра сите сценарија во главата, што за жал ја спречува да го слуша нејзиното срце. Плашејќи се дека другите ќе си играат со нејзините чувства, Девицата гради заштитен ѕид околу себе што може да го урне само искрена и духовна личност.

Стрелец

Потребно е само малку флертување и авантуристички опуштените Стрелци веднаш се „фаќаат“. Но, за жал, одеднаш станува сериозно! Кога ќе сфатите дека тие развиваат чувства кон некого, се појавува нивната страшна страна, и често следува повлекување. Стрелците можат да се ослободат од своите фобии на љубов само ако потенцијалниот партнер е толку неформален и опуштен што со него се чувствува крајно безгрижно и слободно. Ова го отстранува стравот на Стрелецот од врска и тој не мора да се плаши за својата слобода.42

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Променливо облачно и потопло време

Angela

Интересни факти за Македонија – eден од преживеаните од Титаник е Македонец

Angela

Пиво направено во вселената веднаш распродадено и тоа по „вселенска“ цена

Angela