EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Хороскопски знаци кои не се родени за заеднички живот

Некои луѓе едноставно не знаат како да функционираат во врска: тие се ладни, не се грижат за потребите на партнерот и се чини дека хороскопот е одговорен за тоа. Според астролозите, ова се знаци кои не се родени за љубов.

 

 

Девица

 

 

Тие едноставно се оперирани од емоции. Тие секогаш се водени од главата, а не од срцето. Дури и во моменти на силна страст, таа нема да клекне и да го гледа својот партнер преку „розови очила“. Кога ќе се искристализираат во главата дека партнерот не ги исполнува нивните барања, тие стануваат многу сурови и си заминуваат без да гледаат назад.

Вага

Тие влегуваат во каква било врска со прекумерни очекувања. Тие сакаат нивниот партнер да ги шармира и освојува секој ден – купуваат скапи подароци и ги носат во ексклузивни ресторани. Кога им се препуштаат на романтичните емоции, брзо сфаќаат дека тоа не е за нив и продолжуваат понатаму.

Водолија

Тие се дефинитивно најнепредвидливите хороскопски знаци. Во еден момент тие се премногу задоволни од врската, а во следниот веќе не одговараат на телефонски повици. Имаат силна желба за слобода и бегаат штом мислат дека се, на било кој начин, воздржани.

Овен

Тие само сакаат да освојуваат, и кога пленот дефинитивно станува нивен, тие губат интерес. Откако ќе заведат некого, брзо почнуваат да се досадуваат. За да најдат возбуда, тие често одат, од врска до врска. Не е невообичаено тие да жалат за своите одлуки, но гордите такви какви што се, никогаш нема да го признаат тоа.

Стрелец

Харизматични, весели и вечно незадоволни. Стрелецот е еден од најзабавните хороскопски знаци, но тешко е да го задржите во врска. Нивната природа е непостојана и тешко се борат со искушенијата. Кога на хоризонтот се појавува некој поинтересен и попривлечен, брзо ја забораваат старата љубов.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Зошто мажите се плашат од обврзување?

Angela

Пустош во животот: Три хороскопски знаци наскоро ќе бидат „исцедени како лимон“, но ѕвездите советуваат како да ги надитрите непријателите!

Angela

Три хороскопски знаци кои ги очекува најголема среќа летово: Во љубовта ќе им цветаат рози, а пари – никогаш повеќе

Angela