EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Хороскопски знаци кои се најлоши во флертување

За некои, флертувањето им доаѓа многу природно, само од себе. Но, на други пак им е потребен некој вид вежбање за да се подготват за заведување.

Постојат и луѓе на кои им недостига способност за флертување, не се трудат доволно па на крајот можат да испаднат и смешни.

Според хороскопот, овие четири хороскопски знаци се најлоши кога станува збор за флертувањето:

Јарец

Не дека не се доволно интелигентни или духовити, дека не знаат да разговараат со луѓе, баш спротивното. Едноставно не знаат да ги најдат вистинските зборови кога ќе се најдат очи в очи со личност кога им се допаѓа. Внимателни се и секогаш чекаат другиот да покаже интерес.

Малку се старомодни и се двоумат дали да пријдат.

Водолија

Водолиите се ужасни во заведување и за тоа се многу свесни. Ако се заинтересирани за вас, ќе ве бомбардираат со прашања. Кога се обидуваат да флертуваат, стануваат малку безобразни и често претеруваат. Зборуваат работи за кои никој никогаш не слушнал и не разбираат зошто луѓето не го сфаќаат тоа.

Импулсивни се и непредвидливи во постапките.

Рак

Раковите се многу емотивни, а тоа се гледа и во нивото флертување. Кога флертуваат со некого или се премногу шармантни или многу грижливи. Тие се срамежливи луѓе кои ќе чекаат другиот да започне разговор.

Потребна е цела вечност за да почнат да флертуваат со некого.

Бик

Бикот во суштина е традиционалист, истото важи и за флертувањето. Наместо директно да пријде на личноста која му се допаѓа, тој остава траги личноста сама да ги увиди неговите намери.

Дури и кога заведува, флертува со премногу став поради што на другата личност често и е непријатно.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Еден загинат и девет повредени во земјотресот на Крит

Angela

Теа Таировиќ за неа е НУЛА: Душица прима бакшиш секаде, на гради, во гаќички… (ВИДЕО)

Angela

Том Круз полудел по Шакира: Постојано и испраќа цвеќе, детали за новата холивудска романса

Angela