EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Хороскоп за следните шест месеци

Хороскоп за шест месеци од јуни до декември – што ви носи вториот дел од 2022 година!

ОВЕН
Во јуни, спојот на Марс и Јупитер е совршено време да започнете нешто ново што бара енергија, иницијатива и храброст. Ќе се зголеми физичката сила, како и вашиот инстинкт – точно ќе знаете како и кога да започнете нешто. Ќе имате самодоверба да постигнете голем успех. Затемнувањето на Сонцето кое се случува во октомври 2022 година може да направи да се чувствувате несигурно и вознемирено, но исто така ве поттикнува да ја постигнете вашата идна цел. Ќе биде полесно да се носат одлуки, а неизвесноста ќе биде заменета со внатрешна рамнотежа. До крајот на годината, ретроградниот Меркур може да донесе проблеми во комуникацијата и технолошки дефекти, вознемиреност, одложување на патувањата и изгубени работи. Можете исто така да очекувате да се занимавате со разни работи, да се потсетите на минатото или неочекувано да запознаете луѓе кои порано ви биле многу блиски и драги.

БИК

Во месец јуни, транзитот на Венера ви носи еден од најубавите периоди во 2022 година. Полесно се шири и прима љубов и наклонетост, а ќе бидете попривлечни, шармантни и попопуларни од вообичаено. Ова е добро време за барање задоволство, забава и релаксација. Специјални авантури ги очекуваат родителите Бик, кои ќе откријат некои нови забавни активности со своите деца во движење. Поволно време е и за креативна работа, шопинг и други финансиски работи. Во октомври Јупитер ќе донесе можности за зголемување на богатството и просперитетот. Новите авантури ќе ги прошират вашите хоризонти и ќе го направат вашиот поглед на животот поинаков. Ова треба да биде период на духовен раст. Сепак, внимавајте да не станете премногу самоуверени за време на ретроградниот Јупитер. До крајот на годината Сатурн би можел да донесе пресврт за Бикот. Ако вашите амбиции се расфрлани, можеби ќе треба да ги преиспитате вашите цели. Тактичкото повлекување или некој компромис може да биде најдобрата опција. Кога ќе заврши оваа тешка и исцрпувачка фаза од животот, ќе ви се вратат самодовербата и ентузијазмот. Потоа можете да започнете да градите нови основи за да создадете чувство за цел.

БЛИЗНАЦИ

Во јуни, Венера во Бик е еден од најдобрите периоди во годината за вашиот љубовен живот. Ве очекува успех во љубовта, без разлика дали сте осамени или сакате да ја подобрите врската. Ова ќе биде добро време за барање задоволство преку физичка активност и забава. Поволно време е за креативна работа, шопинг и други финансиски прашања. Во август и септември, Марс во Бик дава многу самоувереност што го прави овој период одлично време за започнување на нови проекти. Во овој период, вашите трошоци може да бидат високи, но можете да бидете и многу конструктивни и продуктивни. Посебно се фаворизираат физичките активности како вежбање, спорт и танц. До крајот на годината Сатурн во осмата куќа носи достигнувања и признанија. Ова може да биде добро време за купување и продавање недвижен имот или за реновирање на вашиот дом. Ќе се засили блискоста со партнерот.

РАК

Во јули Сатурн се движи во знакот Јарец. Она што го започнавте пред неколку години, барем како идеја, сега може да даде голем плод. Ќе бидете помалку под стрес, помала е веројатноста сега да се чувствувате преоптоварени. Ќе се посветите на вашето здравје и ќе имате повеќе енергија. Во октомври, со транзитот на Марс во Близнаци, ќе се најдете во улога на миротворец. Исто така, ќе биде потребно време да ја вратите силата овој месец, пад на вашиот имунолошки систем што може да дојде во октомври поради транзитот на Марс на 12-то поле. Со транзитот на Меркур во знакот Вага, многу од вашите активности овој месец се насочени кон вас. Можеби ќе сакате да се поврзете со семејството, блиските пријатели и партнерот во овој период.

ЛАВ

Можни се тензии во вашите семејни односи во август и септември. Оваа година ќе бидете физички подготвени. После тоа, поради негативните мисли кои ви поминуваат низ главата, ќе се чувствувате уморни. Осамените би можеле да влезат во нови љубовни врски, а оние кои се во долга врска би можеле да добијат предлози за брак, додека оние кои се веќе во брак ќе се издигнат на ново ниво каде комуникацијата и хармонијата ќе станат нивна сила. Во септември оние кои долго време работат на едно место можат да бараат нова работа, или пак ќе го свртат вниманието кон личната работа. Ова ќе биде вашиот омилен период до крајот на годината. Ќе ја потрошите целата своја енергија на работа и повторно ќе го разгори пламенот и страста. Во ноември и декември, време е Лавот да почне да се храни правилно, да вежба, па дури и да поминува повеќе време во релаксација и одмор.

ДЕВИЦА

Во јуни можете да продолжите со курсот за професионална обука, а можете да го прегледате и начинот на кој комуницирате со партнерот, членовите на семејството, колегите или пријателите. Ќе останете фокусирани на стариот живот дури и ако тоа значи дека треба да направите компромиси. Во јули и август, вашиот настап би бил индиректно поврзан со перформансите на вашите колеги и претпоставени и колку добро се согласувате со нив. Осамените родени во Девица би можеле да најдат голема љубов во август, а вашите емоции може да бидат поинтензивни во поголемиот дел од овој период. Септември и октомври ќе бидат месеци во кој вашите пријатели и роднини ќе бидат добар извор на инспирација за заработка. Искористете го слободното време за да се опуштите и да се релаксирате. Направете кратка пауза за да ги наполите батериите. До крајот на годината обидете се да создадете рамнотежа помеѓу телото и духот.

ВАГА

Внимавајте на документацијата и работите што ги потпишувате. Ако сакате да започнете каков било бизнис, не преземајте премногу ризици и не донесувајте непромислени одлуки. По август состојбата парично ќе биде просечна. Може да има проблеми во врската. Ако сте започнале нов бизнис, бидете внимателни и одговорни, а мора да дадете се од себе во љубовта и парите. Во последниот квартал од годината посветете се повеќе на вашето здравје. Редовните одмори покрај работата ќе ве одржуваат свежи. Генерално, имате одлична година пред вас. Успехот ќе ги допре вашите стапала. Време е да ја докажете својата вредност, а вашата социјална сфера исто така се шири.

СКОРПИЈА

Во јуни и јули, во средината на месецот, се препорачува повеќе вежбање, поздрав начин на живот и да не се оставаат неплатени сметки и кредити за јули. Ќе добиете поддршка од членовите на семејството за да напредувате во кариерата. Оние кои се обидуваат да добијат трансфер на работа може да имаат корист. Годинава чекаме да заврши големиот успех, а оние кои така работат со Сатурн ќе добијат профит во последниот дел од годината. По мај, времето е добро за вашата кариера. Во септември и октомври ќе најдете методи за подобрување на нивото на енергија, како на пример присуство на различни рекреативни активности. Фантастично време е да воспоставите повеќе професионални односи со цел да се помирите доколку дојде до конфликт. До крајот на годината, Скорпиите ќе забележат подобрување на нивото на енергија – ќе бидете поактивни и повозбудени за следната година.

СТРЕЛЕЦ

Во текот на летните месеци кога треба да се трудите да штедите и да се држите настрана од импулсивни одлуки. Околината ќе ви ја подигне самодовербата, желбата за напредок, а вашата физичка и психичка состојба ќе биде многу добра во овој период. Август и септември се исто така добри времиња за зајакнување на вашите емотивни односи што резултира со поинтимна врска во брачна среќа. Средината на септември може да ви донесе големи финансиски трошоци. Во последниот квартал од годината време е за одмор и релаксација. Ќе уживате во добар финансиски период доколку паметно трошите, а во последните месеци од годината ќе најдете внатрешен мир и ќе се чувствувате слободни.

ЈАРЕЦ

Јуни е поволен за романтични состаноци кои можат да доведат до сериозни врски или дури и брак. Во јуни, Јарците ќе забележат значително зголемување на нивото на енергија и виталност. Во септември и октомври ќе уживате во поголема слобода да ја истражувате професионалната стабилност и да ја имате поддршката од себе и од вашите колеги. Во октомври најдобро е да се грижите за вашето здравје и да избегнувате јаглехидрати, масти и висококалорична храна во овој период. До крајот на годината тимската работа ќе ви донесе многу придобивки, а исто така ќе понуди можност да се преселите или да ја промените кариерата доколку сте спремни да го направите тоа. Крајот на годината може да донесе некои трошоци поврзани со одмори, патувања или хоби, а вие можете да се разгалите бидејќи ова е поволен период од годината за Јарците. Можете да постигнете големи работи.

ВОДОЛИЈА

Во јуни и јули немојте да бидете премногу под стрес и обидете се да го контролирате вашиот импулс. Можете да се одлучите за спорт или излегување во природа бидејќи тоа ќе ви го олесни менталниот стрес и ќе ве опушти. Комуникацијата и искреноста се клучни елементи во вашите односи кои можат да ве водат напред. Септември и октомври се месеци кога тактиката и дипломатијата ќе направат чуда во вашата кариера. Оваа година, односот со клиентот е клучот за вашиот опстанок. Може да добиете унапредување, зголемување на платата и признание. Може да уживате во успехот до крајот на годината, иако на маса може да се појават некои несакани трошоци. Внимавајте на исхраната.

РИБИ

До крајот на годината треба да имате избалансиран пристап во сите финансиски планови, а инвестицијата од претходните месеци ќе донесе добар профит за староседелците. Последниот квартал од годината може да донесе некои ситни здравствени проблеми како општ замор, па затоа е неопходно да се одморите и опуштите. Во втората половина на 2022 година, работите кои претходно не ви биле на дофат сега ќе бидат во вашата мрежа, а вашиот социјален круг може да расте. Во ова време, голем дел од вашата енергија и искуство може добро да се искористи за доброто на вашето семејство и човештвото како целина. Можете исто така да очекувате силна поддршка од семејството и пријателите во сите ваши напори. Оваа втора половина од 2022 година може да биде добро време за родените во Риби. Иако може да има подобрувања во некои области од животот, може да се соочите со мали проблеми во некои други области.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Сакате среќна и стабилна врска? Мажи, применете ги овие 5 совети и уживајте

Angela

ЈАСНИ ЗНАЦИ: На вашето тело му недостасува витамин Ц!

Angela

Дневен хороскоп за 1. септември 2021 година

Angela