EXCLUSIVE MK
Астрологија

Хороскоп: Овие четири знаци не простуваат предавство и доживотно го паметат

Астролошките истражувања дошле до заклучок дека одредени знаци на зодијакот не простуваат кога ќе ги повредите. За нив важи правилото „простувам, но не заборавам“, затоа припаѓаат на многу тврдоглави и конзистентни знаци. Астролозите веруваат дека овие четири знаци имаат специфична природа, особено затоа што се груби кон луѓето околу нив и затоа што го осудуваат секој потег на другите луѓе.

Бик 

Овој знак е многу затворен и конзервативен и им е тешко кога треба да ги признаат своите емоции и да се отворат. Тие мислат дека никој не смее да ја изневери нивната доверба, а понекогаш и не знаат како да возвратат. Ако ги „изневерите“, тие го паметат засекогаш и им е многу тешко да простат.

Рак 

Тие се многу емотивни и чувствителни, па можат да бидат повредени од мали нешта. Ако некој ги изневери, многу се лутат и се сеќаваат на тоа засекогаш. Тие секогаш ќе имаат непријатна ситуација пред нивните очи и нема да можат да ја заборават.

Скорпија

Тие се многу страствени без разлика што прават, дури и кога мразат некого, а потоа се пристрасни до срж. За сите што ги сакаат  ќе направат се и ќе се борат за нив до крај, но ако им направите нешто лошо, тие ќе се сетат на тоа и нема убаво да си поминете.

Јарец 

Живеат по принципи, сакаат се да биде според правила и норми, а ако тоа не се случи, Јарците се лутат многу и го сметаат за стресна и непријатна ситуација. Се случува поради тоа да ја загубат довербата во пријателите или партнерите, на кои потоа не им веруваат. Јарците се многу тврдоглави, па затоа ќе биде тешко да ги разубедите и да ги убедите дека грешат.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп за петок, 8 септември 2023 година

Angela

Ова се најсрамежливите хорокопски знаци

Angela

Дневен хороскоп за понеделник (16.08.2021)

Angela