EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Хороскоп: Супер полната месечина во Стрелец носи големи предизвици

Пред нас е интересен астролошки настан – 14 јуни ќе биде полна месечина во Стрелец, која уште се нарекува и супер полна месечина, а еве што да му донесеме на секој знак од Зодијакот.

За време на полната Месечина во Стрелец, ќе бидеме похрабри во донесувањето одлуки, повеќе ќе се водиме од интуицијата и ќе сакаме да го правиме она што мислиме дека е добро. Бидејќи Месечината сега ќе биде поблиску до Земјата, ќе изгледа поголема и посветла, поради што ја нарекуваат и супер полна месечина, а еве што ќе донесе на секој хороскопски знак од 14 јуни.

Овен

Во овој момент копнеете по авантура, сакате да ги проширите своите хоризонти. Секако, најдобар начин да го постигнете тоа е патувањето, но има и други начини – започнете ново хоби, одете на нов курс и слично. Понекогаш треба да излезете од вашата комфорна зона за да научите нешто ново за себе.

Бик

Вие сте секогаш карпата на која се потпираат вашите најблиски, првата личност на која се јавуваат кога им е потребна поддршка. Така ќе биде и сега, а причините поради кои ви доаѓаат по совет се вашата искреност, истрајност, но и одлична смисла за хумор што ги развеселува сите. Само внимавајте да не се преоптоварувате со туѓи проблеми, грижете се за себе.

Близнаци

Во љубовните врски, давање и прифаќање се исто така важни, а сега е идеално време да се справите со таа рамнотежа. Можни се некои ситни „тестови“ во врската, затоа погрижете се да ги решавате проблемите како што се појавуваат, за да не се наталожат. Слушајте ги советите на блиските луѓе и бидете подготвени да простите.

Рак

Променете ја вашата дневна рутина! Одете на другата страна на работа, променете ја утринската рутина или на друг начин освежете го денот. Овие мали промени, иако можеби ќе ви изгледаат безначајни, ќе ви помогнат да се чувствувате подобро, да имате повеќе енергија. Излезете од вашата комфорна зона.

Лав

Сакате да бидете во центарот на вниманието, да ве слушаат и прават како што велите, вие сте едноставно природен лидер. И луѓето често ги следат вашите идеи, ценат сè што ќе кажете, но мора да престанете да се обидувате да бидете „на врвот“ и во кругот на пријатели.

Девица

Во моментов ви е тешко да најдете баланс помеѓу работата, семејството, пријателите и сите обврски што ги имате. Но, можете да успеете со добра организација, како и со помош на пријателите, не двоумете се да го побарате тоа. Грижете се за себе,не претерувајте.

Вага

Поставете јасни граници со другите, тоа е единствениот начин да ја спречите нервозата и кавгите и да уживате во хармонични односи. Ако луѓето не ги прифаќаат вашите граници, не губете време во расправија со нив, само заминете и посветете се на себе.

Скорпија

Време е да размислите дали блиските луѓе и вашиот партнер ви возвраќаат подеднакво или само даваат и даваат, а не добиваат ништо за возврат. Ако сфатите дека само вие давате, разговарајте отворено со блиските луѓе и бидете сигурни дека никој никогаш не го зема здраво за готово.

Стрелец

Во последно време вашите стравови се пречка да ги остварите вашите соништа, да станете личност која сакате да бидете. Никогаш не е доцна за промени, затоа започнете веднаш! Одвојте време, преземете мали чекори и видете колку брзо всушност ќе напредувате во насоката што ја сакате.

Јарец

Наместо да одите од посветеност на посветеност, од проект во проект, одвојте малку време да размислите за вашите најискрени желби. Размислете како можете да ги постигнете и не брзајте во тоа, запомнете дека сè бара труд и трпение.

Водолија

Веќе некое време размислувавте за тоа што сакате во животот, а сега почнувате да работите на тоа. Дури и ако се чини така или ако другите ви кажат дека вашите соништа се недостижни, не слушајте ги – правете мали чекори кон она што ве прави среќни!

Риби

Вие сте вистинска ѕвезда на својата работа и затоа не треба да се согласувате на помалку од она што го заслужувате. Значи, без разлика дали се работи за твојата позиција на работа, плати, т.е. покренува, заземете став и борете се за себе, вие тоа го заслужувате!

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Браќата имаат посебна шифра со МОЌНО значење: Принц Хари револтиран што Вилијам ја искористил во ОВАА прилика

Angela

СЛЕДУВААТ ЧЕТИРИ НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ – следен петок уште три, до крајот на годината уште „еден тон“ споени викенди!

Angela

Џехва доживеа непријатност на сцена: Маж ја плескаше по задникот додека ја пееше ТРЕСИ ТРЕСИ- следеше ШОК РЕАКЦИЈА

Angela