EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Цеца како жешка црвенокоса: Многумина нема да ја препознаат пејачката во вакво издание (ФОТО)

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ со години важи за број еден меѓу пејачките на Балканот.

За тоа време таа остана доследна на својот изглед, но поради бројните снимања имаше интересни трансформации кои се паметат и денес.

Сега на социјалните мрежи се споделува една нејзина стара фотографија.

Цеца на фотографијата позирала седната на земја покрај автомобилот, со златна чаша во раката. Пејачката беше облечена во син тесен фустан и штикли во иста боја, а поради нејзината црвена коса ретко кој можеше да ја препознае на прв поглед.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Вака изгледа мајката на Милош Биковиќ: Таа е негова најголема поддршка, а еве што доби од првиот голем хонорар на актерот

Angela

Ќерката на Синиша Михајловиќ се омажи во градот каде тој испиша историја – додека таа блескаше во бело, оваа личност БЕШЕ ВО ЦРНО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ (ФОТО)

Angela

Умешно го прикрива големиот труднички стомак – Анастасија позираше во фустан кој го посакува секоја девојка, изгледа како од бајките (ФОТО)

Angela