EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЦЕЦА ОКОЛУ ВРАТОТ ЗА 50-ОТ РОДЕНДЕН ГО НОСЕШЕ ПОДАРОКОТ ОД АНАСТАСИЈА – моќно значење составено од три збора! (ФОТО)

На 14 јуни српската фолк дива Цеца Ражњатовиќ наполни 50 години, а тимот на српски Телеграф беше единствен кој ја посети ѕвездата за да и подари подарок кој ја воодушевил.

Така, при дружењето со Цеца, новинарите забележале златен ѓердан околу вратот на Цеца со три моќни букви – „MOM”, односно во превод мама.

Токму тој ѓердан е подарок кој ѝ го дала Анастасија на мајка си за роденденот, како што открила фолк дивата.

Инаку, Цеца беше најголемата поддршка на ќерка си во овој тежок период низ кој таа минуваше откако со спонтан абортус го загуби бебето кое го носеше во бременоста.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

23 минути зимска јога за опуштање и слабеење

Angela

Новак Ѓоковиќ со детали за неговите планови до крајот на кариерата

Angela

КОГА СОПРУГА МУ ГО ПРОНАШЛА ОВА ВО ТЕЛЕФОНОТ СИ ГИ СОБРАЛА ПАРТАЛИТЕ – се разведе српскиот пејач Дарко Филиповиќ, причината ќе ве остави подзинати!

Angela