EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Цеца: Стравував за мојот живот по убиството на Аркан, и денеска се плашам од звуци во темница

Иако избегнуваше да зборува за пеколот низ кој помина откако стана вдовица, Цеца си ја разголи душата и за прв пат проговори за своите најдлабоки трауми, како и за стравовите кои ги има и денес.

„Умирав од страв многу пати во текот на мојот живот, само затоа што сум жена и сама се борам низ животот откако станав вдовица. Апсолутно никогаш немав ничија помош или заштита. До ден денес се плашам од звуци во темнина, се плашам од имагинарни ситуации, се што не е видливо или опипливо за око… Се плашам од немоќ“ – изјави Цеца.

Пејачката додава дека била истрауматизирана и и требало долго време да се ослободи од стресот и траумите – признава Ражнатовиќ која истакнува дека во тешките ситуации љубовта кон децата и давала сила да продолжи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО +18: Хајди Клум позираше топлес во танга и со зајачки уши на Велигден

Angela

Марјановиќ повторно на суд: Осуден е на 40 години затвор за убиство на пејачката Јелена, има жалби на пресудата

Angela

Живот полн со трагедии и обид за самоубиство: Зад насмевката на Тереза Кесовија секогаш се криела голема болка

Angela