EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Чарлс го понижи помалиот син: Хари го возврати ударот пред целиот свет – еве што се случи по крунисувањето

„Крунисан крал Чарлс III“ е насловот кој моментално ги краси насловните страници на сите светски портали и весници. Сепак, она што можеби повеќе ја интересира јавноста се шпекулациите околу британските принцови и односот меѓу двајцата браќа – Вилијам и Хари. Иако сите кои се заинтересирани за оваа тема имаат свој фаворит во оваа кралска „драма“, се чини дека и кралот има свој фаворит.

Откако беше крунисан, на Чарлс му пријде неговиот постар син принцот Вилијам и го бакна во образ.

„Ти благодарам, Вилијам“, рече Чарлс тивко.

Некои го окарактеризираа чинот на овој крал како показател за блискоста на таткото и синот, а сето тоа го забележа и „омразениот син“ Хари и тоа од третиот ред.

Историската церемонија е прва средба меѓу Хари и Вилијам откако војводата од Сасекс ги објави сите валкани тајни на кралското семејство во неговите мемоари „Резерва“.

Кралот и кралицата Чарлс и Камила традиционално излегоа на балконот на Бакингемската палата за да ги поздрават присутните граѓани по историската церемонија на крунисување.

Таму беше и остатокот од семејството – сите освен помладиот син на Чарлс, принцот Хари. Според локалните медиуми, тој веќе го напуштил градот – автомобилот на принцот бил забележан како заминува од Лондон веднаш по церемонијата.

Видното фаворизирање на Вилијам е навредливо за Хари, па тој со заминување го возврати “ударот“.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„БОЛИ ГЛАВА ОД ЦЕНАТА“ – Дара Бубамара чекаше шест месеци за да го има ова во гардероберот, ниту вие нема да верувате колку пари е! (ФОТО)

Angela

ЕДЕН ДЕТАЉ ГИ ОТКРИ – на поранешната на Амиџиќ нема да и биде добро кога ќе види што прави тој со новата девојка на ова место (ФОТО)

Angela

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на гранд“ стана мајка – на бебето му даде православно име кое е најчесто во Македонија (ФОТО)

Angela