EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

Чарлс Трети со благодарност до народот: Вашата поддршка е најголемиот подарок за крунисувањето

Крунисувањето на кралот Чарлс Трети се одржа во саботата, а по радосниот викенд во Велика Британија се уште се сумираат впечатоците.

Чарлс се огласи со прва порака дпо крунисувањето во кое истакна дека благодарност до сите кои учествувале и помогнале тој чин да биде толку посебен.

Кралот Чарлс и неговата сопруга Камила им се заблагодарија на луѓето за своето време и посветеност да присуствуваат на прославите, но и оние кои следниот ден учествуваа на свечениот ручек.

-Да се знае дека ги имаме вашата поддршка и охрабрување и да бидеме сведоци на вашата љубезност изразена на толку многу различни начини, беше најголемиот можен подарок за крунисувањето, бидејќи сега повторно ги посветуваме нашите животи за да им служиме на народот на Обединетото Кралство, царствата и Комонвелтот, се наведува во пораката од кралот Чарлс Трети.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Затвореници ископале 40-метарски тунел во Идризово

Angela

Роденденска забава која долго ќе се раскажува – Емил Угриновски прослави во свој стил (фото)

Angela

Роналдо го симна Касиљас од врвот и запиша нов рекорд во ЛШ

Angela