EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Медицина НАСЛОВНА

Чекор пред алергијата: PRICK TEST – брзи и безболни тестови со резултати во рок од половина час!

Алергените се присутни насекаде околу нас, особено во пролет!!!

Дали кивате, ви тече носот или ви солзат очите на секоја прошетка во природа?

Дали ве чеша кожата, имате црвенило и осип?

Дали размислувате за домашен миленик, а не сте сигурни дали вие или вашите деца сте алергични?

Во Неуромедика Ви нудиме брза и навремена дијагностика и третман на секоја појава на нови кожни промени или влошување на веќе постоечките алергии.

Тестираме 13 најчести алергени преку Prick метода на кожни тестови (полен од дрва, тревен полен, коров, амброзија, тутун, грини, домашна прашина – Dermatophagoides, габи и мувла, животински влакна, пердуви, влакна од мачка, влакна од куче, алерген од пчела/оса, плевел/коров).

Консултација и читање на резултатите од страна на нашиот дерматолог.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Медалот од Олимписките игри блесна на градите на Георгиевски (Фото)

Angela

Дарежливост на Универзумот: Три хороскопски знаци ќе станат по чудо богати до почетокот на јуни

Angela

Ерогени зони кај мажите

Angela