EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Четири хороскопски знаци ќе имаат невидена среќа во јуни: Ќе „убодат“ џекпот

Дознајте кои 4 хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во јуни. Некои решаваат финансиски проблеми, а некои се смеат на голема љубов.

Коридорот на затемнувањето заврши на 5 мај, ретроградниот Меркур заврши на 15-ти, што значи дека конечно можете да се опуштите. Астролозите имаат добри вести за сите знаци на хороскопот – повеќе нема потреба да обрнувате внимание на секој изговорен збор, а „бумерангот на судбината“ ќе престане да ве „казнува“ за сите ваши грешки.

Доаѓа јуни, а според астролошките експерти, овие четири знаци ќе имаат најмногу среќа во наредниот месец…

Овен

Овните искрено ќе бидат воодушевени од случувањата, нема да можат да поверуваат дека имаат толку среќа. Ги очекуваат добивки на лотарија, неочекувани подароци, на некои и наеднаш ќе им се вратат позајмиците, а оние кои тужат имот – ќе добијат спор. Астролозите го советуваат Овенот слободно да ризикува во јуни, што и да изберат – успехот е загарантиран. Којзнае кога следниот пат ќе имаат ваква наклонетост од ѕвездите, истакнуваат тие.

Лав

Лавовите достоинствено го поминаа коридорот на затемнувањето, време е да ја добијат заслужената награда. Првенствено, ѕвездите решија да ги изненадат оние кои се веќе во врска – слободно можат да очекуваат предлог за брак. Што се однесува до слободните, тие ќе имаат успех на работа, пред се во вид на промоција, како и неочекуван бонус. Совет од астролозите до овој знак е паметно да ги троши парите и да престане да живее од денес за утре.

Јарец

Јарците немаа многу среќа во последните месеци, но не ја изгубија надежта, туку продолжија да се движат напред. Ѕвездата за подарок е партнерот за кој сонуваат долго време. Следните два месеци ќе бидат еден од најуспешните периоди во нивниот живот во последните две години. Тие веќе нема да треба да бираат што повеќе сакаат – семејство или работа од соништата. Судбината ќе им даде сè одеднаш!

Скорпија

Ова е хороскопски знак кој долго време е во финансиски проблеми. Ѕвездите велат: Скорпии, отворете ги ширум паричниците, затоа што доаѓаат огромни пари! Но, многу е важно да размислувате за иднината и во никој случај да не трошите сè што ќе добиете одеднаш! Размислете за нов бизнис или инвестирајте во недвижен имот кој ќе го изнајмите и од кој секогаш ќе имате сигурен прилив на пари. Секогаш имајте резервен план, бидејќи животот е непредвидлив.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Денес преку ден сонце, попладне дожд – еве какво време не очекува утре на 1 мај, секоја година исто разочарување…

Angela

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Angela

Рома победи со пет гола во КЛ, но Мурињо пак не е задоволен

Angela