EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Четрири знаци ненадјено ќе добијат пари следната недела: Еве кои

Наредната недела овие хороскопски знаци ќе имаат многу среќа со парите

Венера и Марс се во Лав, па имаме желба да купуваме скапи работи – таков е астролошкиот период.

Сепак, комбинацијата на планети од Бик и оние од Лав укажува на тоа дека ќе има непотребни и неочекувани трошоци, па затоа треба да бидеме рационални со финансиите.

Близнаци

Сезоната на вашиот знак трае, па сѐ зависи од лична иницијатива. Финансискиот успех зависи исклучиво од вас, па затоа треба да го искористите овој поволен период. Парите нема да ви недостигаат, пред сѐ затоа што ќе бидете одличен преговарач поради Меркур.

Бик

Јупитер во вашиот знак и планетата во Близнаци ви носат материјална благосостојба. Ќе имате заработка од два извора, па овој период е многу поволен за пари. Со Близнаци можете дополнително да заработите.

Рак

Марс и Венера на полето на финансиите ви носат одлична заработка. Имате можност да остварите голем профит. Ќе бидете задоволни од реализацијата на одреден деловен проект. Една работа на која треба да внимавате е дека имате тенденција да трошите пари.

Лав

Марс и Венера во вашиот знак ве задоволуваат, па од сите страни пристигнуваат подароци и пари. Ќе бидете задоволни од претстојната недела, бидејќи планетите се на ваша страна. Ќе добиете вредни подароци кои ќе ви значат повеќе од пари.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Велосипедистите во Германија добија мост со подно греење

Angela

Хоспитализираните во Пирогов се во стабилна состојба, еден денеска ќе биде опериран

Angela

ФОТО: Слават 12 години брак: Принцот Вилијам и Кејт објавија досега невидена фотографија

Angela