EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА НАСЛОВНА Хумор

ЧУДО ОД ДЕТЕ Бебе од 10 месеци изговара зборови што многу возрасни не можат

Бебе од Колумбија, кое има само 10 месеци, стана вирално на социјалните мрежи поради зборовите што може да ги изговори, додека неговите врсници сѐ уште не знаат да кажат „мама“ или „тато“.

Мајката на ова чудо од дете сподели видео снимка од своето бебе на ТикТок како ги јадејќи храна ги повторува зборвите што неговата мајка ги кажува.

Детето може лесно да каже некои од многу тешките зборови на шпански, како што е офталмолог, логопед…

Видеото го гледаа повеќе од осум милиони луѓе и сите беа воодушевени од вештините на бебето.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Пештера во САД продадена на аукција за два милиона долари

Angela

НАМЕСТО ДА ГО СЛАВИ РОДЕНДЕНОТ НА ЌЕРКИЧКАТА ЗАМИНА ВО СМРТ: Кумот на српскиот пејач со потресни детали еден час пред тој да загине (ФОТО)

Angela

Храна за одвикнување од цигарите – да, постои!

Angela