EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Фитнес

Шарена посна салата за фит тело

Подгответе вкусна посна шарена салата.

Погледнете што ви е потребно за неа и како да ја подготвите.

Состојки:

150 грама ориз

300 грама црвен грав

300 грама конзервирана пченка

1 главица црвен кромид

6 шери домати

Маслиново масло, магдонос, сол и црн пипер

Подготовка:

Оризот сварете го, прецедете и ставете го да се излади. Исото направете го и со гравот. Во длабок сад ставете ги оризот, гравот,пченката, како и црвениот кромид претходно исецкан и шери доматите, па се добро зачинете, измешајте ја смесата и послужете.

Пријатен апетит.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Зошто треба да јадете лимон секој ден?

Angela

Наједноставниот рецепт за штрудла – тестото да биде меко како памук!

Angela

Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите

Angela