EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Што ги нервира хороскопските знаци?

Овен – Не му кажувајте што да прави, не му зборувајте за маните, не му шефувајте.

Бик – Не му го расипувајте уживањето, не му ја допирајте храната и работите за кои е поврзан, не му ја нарушувајте креативноста, не го терајте да брза.

Близнаци – Не им велете да молчат, не им кажувајте дека лошо се облекуваат или дека читаат лоши книги, не им забранувајте да возат, да зборуваат на телефон или да праќаат пораки.

Рак – Не му давајте обврски што не се поврзани со семејството, со домот или со блиските луѓе. Не го спречувајте да зборува за сè и сешто. Не гo терајте да биде сериозен и да порасне.

Лав – Не му наредувајте. Не му зборувајте за партнерот или за финансиската состојба. Не се фалете и во никој случај немојте да бидете подобри од него.

Девица – Не го критикувајте нејзиниот избор, облеката или мебелот. Не ја ставајте под прашалник нејзината трезвеност и практичните решенија. Не го омаловажувајте нејзиниот труд кога ви помага.

Вага – Не ја терајте да го каже своето мислење, особено не лошото мислење. Не барајте да се кара и да се расправа. Никако не ѝ велете дека не е во право. Не ја оставајте на валкани места или простории.

Скорпија – Не ѝ заповедувајте и не ѝ држете лекции, нема да ве послуша. Не ја критикувајте и не ја озборувајте зад грб. И во никој случај не ја лажете.

Стрелец – Не му наметнувајте обврски. Не му забранувајте да се движи. Не терајте го да почитува авторитети, луѓе кои молчат и страшливци. Не обидувајте се да го задржите во затворен и тесен простор.

Јарец – Немојте да бидете несериозни. Не го терајте да стигне на време и да не доцни. Не барајте да биде толерантен. Не ставајте го на ниски позиции.

Водолија – Не поднесува „побавно“ или „подоцна“, сè сака веднаш. Не ja терајте да живеe живот без стрес. Не барајте да бидe „класичнa“. Не ja оставајте самa.

Риби – Не одземајте им ја потребата да бидат „потребни“. Не оставајте ги без мисија, не игнорирајте ги. Не ја игнорирајте нивната работа. Не барајте да бидат реални.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

23 минути зимска јога за опуштање и слабеење

Angela

Заработуваат богатство, а се шетаат по теренот

Angela

ТАА е најзгодната водителка на Балканот: И мажите и жените воздивнуваат на ова секси ВИДЕО

Angela