EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Што е микро-неверство и зошто овој тип на неверство не треба да го игнорирате

Иако измамата е широк поим и може да се однесува на многу сегменти од врската, без да има врска со физичка прељуба, на крајот тоа е индивидуална работа. Само од поединецот зависи што ќе смета за измама, а експертите сугерираат дека постои еден подмолен тип на неверство наречено „микро-изневерување“.

Како што велат, се граничи со верност и прељуба, но далеку од искрена врска во врската, па затоа треба да внимавате целосно да не го уништите партнерството.

Според експертите, ова се најчестите форми на микро-изневерување:

1. Вашиот партнер има профили на апликации за запознавање

Иако сте во фаза на планирање брак и деца, вашиот партнер сепак има отворен профил на страницата за запознавање и се однесува како во секој момент да ќе дојде некој подобар.

Ова во голема мера влијае на вашата врска и може да се нарече микро-измама.

2. Се дружи со некој што го привлекува

Поминувањето време со некој што вашиот партнер го смета за привлечен е само отскочна штица за афера.

3. Одржува контакт со бившите

Сè уште се допишува со поранешниот партнер на социјалните мрежи? Тоа сугерира дека тој се уште има чувства или му треба потврда од поранешната девојка, што значи дека вашата врска е загрозена.

4. Флертува со пријателите

Кога излегувате заедно, тој поминува повеќе време зборувајќи и флертувајќи со вашите пријатели отколку со вас.

Ова е многу потценувачки за партнерот и укажува дека ќе имате проблем со довербата во врската.

5. Се преправа дека нема искра со некој друг

Ако сте забележале дека вашиот партнер поминува многу време со друга жена, веројатно е дека има повеќе од само дружење.

Доколку партнерот ве уверува дека се работи само за дружење и дека нема ништо повеќе од тоа, тогаш активно ја саботира долгогодишната доверба меѓу вас двајца.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО: Слават 12 години брак: Принцот Вилијам и Кејт објавија досега невидена фотографија

Angela

Дневен хороскоп – овој знак го очекува интрига од колега на работното место, а еве што ги очекува родените во месец мај

Angela

„Текно“ ги претстави новите макро-леќи за паметни телефони

Angela