EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Наука - новости ТЕХНОЛОГИЈА

Што знае бебе што е онлајн шопинг за 10.000 долари?

Родителите често им даваат на своите деца мобилен телефон или таблет за да ги смират или да си „купат“ слободно време да прават некои работи што не можат со децата.

Сепак, на тиктокерката @StayFitStayLit веќе нема да ѝ текне на такво нешто – не ни очекувала дека безопасната игра со таблет ќе стане финансиска хорор приказна.

На десетмесечниот син му дала да си игра со таблет, а тој купи целосен пакет за автономно возење вреден 10.000 долари преку апликацијата на Tesla.

„Најлошото е што дознав дека по 48 часа тие средства се неповратни“, рече таа.

Гневната мајка не можеше да поверува дека толку пари ѝ биле одземени од картичката без да внесе лозинка или каква било верификација.

Многумина ја критикуваа, откако таа ја сподели приказната која стана вирална.

„Да, да. Најдобро е да го обвиниш детето“, рече една жена.

„Зошто му давате таблет на десетмесечно бебе, наместо да се занимавате со него“, додаде друг.

„Не би бил лут на бебето затоа што тој пакет е врвен“, коментира трет корисник на TikTok.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

А, дали знаете што добива победникот на Евровизија? На многумина не им е верно, особено од тоа што го добила Марија Шерифовиќ!

Angela

Корисниците на Инстаграм ќе мора да гo потврдат датумот на раѓање

Angela

Најчести причини за развод

Angela