EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Што значи да сонувате подморница? Од љубомора до авантура, има различни значења

Сонот за подморница обично го претставува крајот на животната фаза, особено во емотивната врска. Но, сонувањето за длабочините на морето, нуркањето и излегувањето на површината може да сигнализира тајни, длабоко скриени чувства и проблем со вистината.

Затоа, подморницата означува еден вид интроспекција – откривање на вашето вистинско јас и соочување со сето она од кое сте бегале.

Во некои случаи, тоа значи да изберете потежок пат до успехот, но тоа не е нужно лошо и не ја намалува вашата способност да пронајдете среќа, пренесува CoverMagazin.

Да сонувате дека сте во подморница

Ако во сон сте биле во подморница, очекувајте авантуристичко патување.

Таа авантура ќе ве расположи, ќе ве врати во живот и ќе направи да се чувствувате „млади“.

Да сонувате дека тонете во подморница

Овој сон е исклучиво знак за проблеми во емотивната врска.

Врската ви „тоне на дното“ и не можете да најдете излез.

Да сонувате дека гледате подморница

Оваа варијација означува завист.

Можно е да ги набљудувате луѓето околу вас како успеваат, додека вам навистина не ви оди сè како што сакате, а тоа предизвикува допир на љубомора.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПРИЛИВ НА ПАРИ ЗА ЕДЕН ЗНАК: Бран на среќа за три други хороскопски знаци за време на младата месечина во Близнаци

Angela

Објавена последната порака на британскиот милијардер заглавен во исчезнатата подморница – по оваа порака ќе почнете да се сомневате и вие

Angela

Дневен хороскоп (23 август) понеделник

Angela