EXCLUSIVE MK
Астрологија

Што носи сезоната на Лавот за секој хороскопски знак?

Астролозите советуваат да ја искористите сезоната на Лавот за да бидете дарежливи. Кога се во најдобро светло, Лавовите блескаат повеќе од останатите хороскопски знаци, а еве како оваа сезона ќе влијае на секој хороскопски знак.

Овен

Ќе бидете заинтересирани за дружење и вашиот социјален живот ќе ви биде на прво место. И, ќе уживате во секој момент. Оние што се сингл ги очекуваат бурен љубовен живот и многу авантури. Можно е некој од минатото да се врати во вашиот живот.

Бик

Сезоната на Лавот ќе ви донесе потрага по начини како да ја усовршите кариерата. Кога ретроградниот Јупитер ќе влезе во вашиот знак, на 28 јули, ќе почувствувате наплив на креативност. Искористете го овој период за напредување на деловен план.

Близнаци

Овој месец треба да одморате повеќе и да ги избегнувате искушенијата. Наместо да се согласувате на сè, заштедете енергија. Правете го само она што навистина ве прави среќни.

Рак

Сезоната на Лавот ви носи период на јасност. Ќе започнете да ги гледате луѓето такви какви што се. Ова појаснување ќе донесе и „чистка“ во друштвениот живот. Време е за закрепнување на душата. Како што го гледате светот појасно, одвојте повеќе време за да ѕирнете и во вашата личност.

Лав

Положбата на планетите ве охрабрува да ѕирнете длабоко во сите врски, љубовни, социјални и деловни. Ќе донесете храбри, тешки, но исправни одлуки.

Девица

Покажувањето чувства не е секогаш лесно. Но, сега ќе се отворите целосно. Искористете го овој период за да ја зајакнете вашата комуникациска моќ. Споделете ги вашите чувства со блиските пријатели и помогнете им да ве разберат.

Вага

Овој месец сакате да се почестите со луксузни работи. Но, бидете внимателни. Најдобро е да штедите затоа што нерационалното купување може да ви донесе финансиски проблеми. Уживајте во оние работи што веќе ги имате.

Скорпија

Размислувате за реновирање, уредување на вашиот дом или на градината? Овој период е идеален за тоа. Ретроградниот Јупитер влегува во знакот на Водолија на 28 јули и ви носи нови проекти. Ќе бидете оптимисти и подготвени за акција!

Стрелец

Познати сте како ентузијаст и оптимист. Сепак, овој период ќе ве исцрпи. Прифатете ги вашите чувства и избегнувајте ги сите активности (и луѓе) што ве изморуваат. Очекувајте нов наплив на енергија и креативност на 8 август, кога ќе се појави младата месечина.

Јарец

Дали имате постојано чувство дека давате дел од себе? Размислете повеќе да се занимавате со себе овој месец. Ќе бидете фокусирани на пари и кариера. И не грижете се, сè ќе држите под контрола!

Водолија

Ќе бидете растргнати помеѓу желбата за осаменост и за дружење. Ова ќе ве збуни, но не грижете се. Овој период нема да трае долго. Фокусирајте се на сегашноста и не грижете се многу за тоа што може да се случи.

Риби

Може да ги остварите сите соништа во овој период. Ќе се чувствувате препородени и мотивирани. Можно е да започнете нов бизнис за кој отсекогаш сте сонувале. Кон крајот на сезоната на Лавот, ќе станете порешителни.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Љубовта им дава сила: Овие хороскопски знаци брзо се вљубуваат

Angela

Дневен хороскоп за четврток, 7-ми септември 2023-та

Angela

Дневен хороскоп – овој знак го очекува напнат и стресен ден, а еве што ги очекува на љубовен план родените во овој знак!

Angela