EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Што стилот на расправање говори за вашата врска?

Во текот на годините заедно, двојките развиваат свој стил на расправија, што открива многу за динамиката на нивната врска.

Паровите што викаат и фрлаат работи, брачните терапевти ги нарекуваат кралови на драмата. Позитивната страна на таквиот аргумент е дека го исфрлате целиот гнев, но негативната страна е што во таква експлозија на чувства, нештата што не сте сакале да ги кажете, можат да излезат на виделина.

Драматично дуо
Нема сомнение дека има многу страст во оваа врска, но има и толку многу драма. Кога работите ќе зовријат, никој не е сигурен.
Добрата вест е дека редовно се ослободувате од лутина, стрес и други негативни чувства. Лошата вест е дека работите се толку експлозивни што никогаш нема да се справите со вистинските проблеми.

Ние не се расправаме
Со ваква изјава, вие само покажувате дека ги потиснувате сопствените потреби поради вашиот партнер. Повремено е добро да се преиспитате и да се запрашате дали се согласувате со се што сте одлучиле како двојка.
Ако никогаш не се расправате, само потврдувате дека немате свој изграден идентитет, туку се идентификувате со врската, тврдат брачните терапевти.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Некој сака да ми ја „скине“ главата: Дарко Лазиќ се огласи по скандалозната снимка од него

Angela

Компир палачинки полнети со мелено месо: Солено чудо на кое секогаш ќе му се враќате

Angela

АНАЛИЗА : Бруто надоворешниот долг близу до 10 милијарди евра , каква е состојбата со Јавниот дол!

Angela