EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Фитнес

Што ќе се случи ако еден месец вежбате по 8 минути секоја вечер пред легнување?

Секое тело и метаболизам се различни, па тоа значи дека на сите ни е потребно различен интензитет на вежбање.

Не мора да се „убивате“ од вежбање за да останете во здрава физичка форма, а ако немањето време ви е еден од главните изговори, пробајте ја оваа вечерна рутина од вежбање по 8 минути секоја вечер пред легнување.

Правете го ова еден месец, а какви резултати да очекувате, погледнете во видеото.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Облачно и посвежо време со југоисточен ветер

Angela

ДЗС: Попишани вкупно 1.037.309 лице, 323.286 домаќинства и 438.705 станови

Angela

Милан Станковиќ повторно „се фати“ за микрофон

Angela