EXCLUSIVE MK
Останато СПОРТ

Ѓоковиќ потпиша македонско знаме по историскиот пласман во полуфиналето

Македонец во Њујорк ќе го памети вчерашниот ден откако доби автограм од најтрофејниот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, после победата за полуфинале на српската тениска ѕвезда на „Флашинг Медиуз“, на УС-опен.

Ѓоковиќ во три сета го мина Тејлор Фриц, па после победата застана да подели некој автограм, па излезе во фокус македонското знаме на кое се потпиша Ѓоковиќ, по што нашиот навивач не можеше да ја скрие среќата.

Почна да го бакнува знамето со автограмот, па „лебдеше од радост“ додека ги напушташе трибините.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Жорди Алба откри како го трошел првиот милион

Angela

ЗАДНИКОТ И Е ПОГОЛЕМ ОД ТРУДНИЧКИОТ СТОМАК – бебето е напред или назад запраша самата тенисерка? (ФОТО)

Angela

„Навали народе“ сред еуфорија: Вардар продава билети за три меча одеднаш!

Angela