EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет Светот на познатите

Ѓоковиќ се сликаше со навивач, па му тутна сто евра! (ВИДЕО)

Photo: twitter.com/AustralianOpen

Новак Ѓоковиќ уште еднаш беше главна ѕвезда на натпревар на Црвена Звезда во кошаркарската Евролига, а за него тоа значи соочување и со голем број фанови во салата.

Сосема очекувано, на секоја пауза на средбата, фановите сакале да се поздрават или фотографираат со успешниот тенисер, а Ѓоковиќ направи и интересен потег по средбата со група помлади фанови.

Камерите забележаа дека Ѓоковиќ му подари 100 евра на едно од момчињата кои му пријдоа, а медиумите тврдат дека имал посебен повод за овој потег.

Верзијата на медиумите е дека истото момче ја пронашло кредитната картичка на Ѓоковиќ пред салата и веднаш му ја вратило на тениската ѕвезда, па Новак решил да се заблагодари на ваков начин.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

На Кипар намалуваат за 10 отсто ДДВ на сметките за струја

Angela

АЛБАНСКАТА ПЕЈАЧКА ПОКАЖА ДВОГЛАВ ОРЕЛ, ПА ЈА ГАЃАА ВО ГЛАВА – се појави морничава снимка од моментот, се сруши на земјата па настана молк (ВИДЕО)

Angela

ФОТО: Марк Ентони стана татко по седми пат, со 30 години помладата сопруга ја објавија првата фотографија од бебето

Angela