EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЅВЕЗДАТА ОД ФИЛМОВИТЕ НА ДИЗНИ ЗАГИНА НА БИЗАРЕН НАЧИН – имаше само 30 години, лекарите не можеле да направат ништо по овој кобен настан (ФОТО)

Јужнокорејската актерка Парк Су Рјун трагично почина на 30-годишна возраст, објави „Осен“.

Таа наводно починала откако паднала по скали додека се враќала дома во неделата попладне.

Актерката била пренесена во болница и лекарите се бореле за нејзиниот живот, но за жал таа им подлегнала на повредите.

Семејството на Парк Су Рјун одлучи да ги донира нејзините органи.

„Мора да има некој таму на кој очајно му требаат органи. Како нејзини мајка и татко, утеха ни е да знаеме дека нејзиното срце отишло кај некого и дека чука“, пренесуваат медиумите.

Актерката се прослави со улогата во популарната јужнокорејска драма „Snowdrop“ од 2021 година, која публиката имаше можност да ја погледне на каналот Disney+.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Бајковита празнична атмосфера која е сон на многу семејства – еве како Драгана Мирковиќ го прослави Велигден, еве ви идеја сами да го направите ова! (ФОТО)

Angela

Досега 870 граѓани по втор пат се заразиле од Ковид-19

Angela

ГРАНД ѝ додели на Ангелова кола од 20.000 евра, а само од нејзините гласови преку СМС продукцијата заработила вртоглава сума на пари

Angela