EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Ѕвездите откриваат колку деца ќе имате

Овен

Можно е да бидете мајка на 3 деца. Овенот е првиот знак во хороскопот, а ова значи дека имате пионерски карактер. Иако сте посветени на кариерата, ова не значи дека не сакате деца. Вие ја споделувате вашата амбиција со децата и ги охрабрувате да ги следат нивните соништа.

Бик

Вие ќе бидете трпелива и посветена мајка на две деца. Сакате да им го направите животот најдобар на вашите деца и сигурно ќе бидете многу поврзани.

Близнаци

Близнаците веројатно ќе имаат 4 деца. Вие сте енергични и млади, и сакате деца кои прават да се чувствувате живо. Вашето семејство можеби не е традиционално, но токму тоа го прави возбудливо.Тие ќе бидат свесни дека секогаш може да канат гости, а вие ќе ги пречекувате со отворени раце.

Рак

Ако сте Рак, вие ќе бидете заштитнички настроена мајка на две деца.Вие сте чувствителна и емоционална личност, а ова ви овозможува да изградите врска со вашите деца.

Лав

Лавовите ќе бидат креативни мајки на едно дете. Луѓето може навистина да се изненадат кога ќе кажете дека сте бремена. Веројатно ќе сакате да поминувате време со вашето дете правејќи нешто креативно и играјќи игри.

Девица

Вие ќе бидете организирана мајка на две деца. Вие сте навистина практични, па затоа и ви требало долго време да одлучите колку деца да имате.

Вага

Ако сте Вага, можно е да бидете мајка на две деца. Вие ги учите вашите деца за тоа колку е важно да останат смирени и да работат заедно ако сакаат мирен дом. Вие сте горди на себе поради вашата култура, па сакате и вашите деца да бидат запознаени со уметност, спорт и музика.

Шкорпија

Како Шкорпија, ќе бидете нетрадиционална мајка на четири деца. Малку сте ексцентрични, но ова значи дека уште повеќе ги разбирате и прифаќате вашите деца.

Стрелец

Стрелците ќе бидат мајки на едно дете. Вие сте оптимистична личност и сакате да создавате забава и убав живот за вашето малечко. Навистина сакате да му го пренесете вашиот ентузијазам за животот.

Јарец

Јарците најверојатно ќе бидат мајки на две деца. Вие сте дисциплинирани и амбициозни, а вашата практичност има голема улога во родителството. Некои луѓе сметаат дека сте студени и песимистични, но вашите деца го извлекуваат најдоброто од вас.

Водолија

Големи се шансите да бидете лојална мајка на едно дете. Вие сте пријателски настроени и искрени, а другите го ценат вашето пријателство. Ја цените вашата слобода, па едно дете е совршено за вас.

Риби

Ако сте Риби можно е да бидете добра на мајка на 4 или повеќе деца. Вие сте добри и несебични, и секогаш можете да сочувствувате со проблемите на другите. Вашиот топол и грижлив дух е совршен за повеќе деца. Можно е поголем дел од времето да поминувате дома, но вам тоа ви годи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дали постои пријателството со бенефиции

Angela

Како да познаете дека лажe?

Angela

УТРЕ НИ ДОАЃА ПОЛНАТА РОЗОВА МЕСЕЧИНА – секој знак го очекува изненадување, особено еден знак ќе се заљуби токму на овој магичен датум

Angela