EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЈАС СУМ СО ЕДНА НОГА ВО ГРОБ – Рада Манојловиќ откри со каков проблем се соочува, мразам доктори и болници!

Пејачката Рада Манојловиќ со својот изглед и безпрекорен глас го привлекува вниманието каде и да се појави, а сега дојде време да открие кој е нејзиниот најголем страв.

„Јас со една нога сум во гроб. Пола живот ми помина, а ти се смеј (се смее) јас имам таков страв од годините што поминуваат… мене сето ова ми е минато, готово, готово, вели низ смеја пејачката во една изјава пред новинарските екипи.

Таа вели дека како што поминуваат годините се плаши се повеќе и повеќе.

-Не можам да се помирам со тоа дека имам 38 години, а кој е животниот век во Србија? Лета времето… кога одам во село и не работам, животот подолго ми трае, признава Рада.

Таа признава дека низ годините се бори со здравствен проблем, а тоа е дека не може да збори во одредени периоди.

-Секогаш го прегурувам на нозе, ќе се напијам некоја таблета и ќе ми се отвори грлото. Никогаш поради тоа не сум откажала свирка и претходно сум завршувала на инфузии, но прогурувам како што треба… особено по смртта на мајка ми не сакам болници, ништо што има врска со доктори, вели таа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДЕНЕС ЌЕ ВИ СЕ ИСПОЛНАТ ТРИ ЖЕЛБИ – небото се отвора на полноќ, се прославува третото наоѓање на главата на Св. Јован Крстител

Angela

Само за мрзеливите: трикови за вашата кујна секогаш да биде блескава

Angela

Долготрајното седење подобрете го со оваа петминутна вежба

Angela