EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЈА ИСКЛУЧИЛЕ ОД АПАРАТИТЕ – бизарна трагедија ја снајде 23- годишната финалистка на австралискиот избор за Мис Универзум

Манекенката и финалистка за Мис Универзум Австралија 2022, Сиена Вир почина на 23-годишна возраст.

Нејзиното семејство потврди дека таа била отстранета од апарати за одржување по трагичната несреќа на јавање, објави News.au.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sienna Weir (@sienna_weir)

Несреќата се случила на 2 април во Виндзор Поло Граунд во Австралија кога Вир јавала на својот коњ и паднала. Веднаш била пренесена во болница каде била на респиратори неколку недели. На социјалните мрежи многу нејзини пријатели и колеги се збогуваат со емотивни коментари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sienna Weir (@sienna_weir)

Вир беше една од 27-те финалистки на австралискиот натпревар за Мис Универзум минатата година. Во интервју за списанието Gold Coast, таа претходно зборуваше за нејзините планови да се пресели во Лондон и да ја продолжи кариерата како модел. Дипломирала англиска книжевност и психологија на Универзитетот во Сиднеј.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sienna Weir (@sienna_weir)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Денеска е главниот празник посветен на Јован Крстител

Angela

Русите се колнат во овој чај во зима: Има тајна состојка

Angela

Неуромедика со кардиолошки, ортопедски и ОРЛ пакет!

Angela