EXCLUSIVE MK
Uncategorized

Ја критикуваа дека се здебелила по породувањето, а сега им ја затвори устата на сите: Еве како денес изгледа Адријана Лима (ФОТО)

Манекенката Адријана Лима се породи на крајот на минатото лето и оттогаш работи на слабеење, за што јавно зборуваше.

По породувањето извесно време се „бореше“ со килограмите, што многумина го коментираа на социјалните мрежи.

-Ме „уништи“ породувањето. Секој ден е нова борба и секој ден морам да се потсетувам да го прифатам моето ново тело, но и да направам се за да го доведам својот изглед во ред. Се чувствувам како да сум во транзиција и затоа тренирам и се борам напорно секој ден, но секој ден учам нови работи за себе и моето тело во четириесеттите. И тоа е во ред, бидејќи телото различно реагира на исти дразби на различни возрасти, изјавила Лима пред неколку месеци, а сега и видно ослабела.

Адријана Лима завчера се појави во Њујорк на промоција на парфем, а со својот изглед ги воодушеви сите.

Покажувајќи како сега изгледа, им ја затвори устата на тие кои ја критикуваа.

Таа беше облечена во бел костум, а Адријана е видно послаба во однос на претходните месеци.

Да потсетиме, таа претходно доби две ќерки од бракот со Марко Јариќ.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Принц Хари и Меган не се поканети на роденденската парада на Чарлс Трети: Односите сè постудени!

Angela

Со млеко, мед и сирење до холивудскo лице

Angela

СОСЕДИТЕ ЈА НОСЕЛЕ НА ПОРОДУВАЊЕ, А ТОЈ НЕ БИЛ ДОМА – пејачот од „Ѕвездите на гранд“ го чека второто дете со 15 години помладата пејачка! (ФОТО)

Angela