EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Ја лажирал својата смрт, па на погребот се појави со хеликоптер – ова е причината за бизарниот чин

Дејвид Баертен (45) со помош на неговата сопруга и децата решил да приреди лажен погреб за пријателите и членовите на семејството за да открие што навистина мислат за него.

За да ја рашири веста за смртта на Бартен, едно од неговите деца се огласило на социјалните мрежи за да му оддаде почит на нивниот татко.

Ќерката напишала: „Почивај во мир тато. Никогаш нема да престанам да мислам на тебе. Зошто животот е толку неправеден? Зошто ти? Ти требаше да бидеш дедо и уште цел живот го имаше пред тебе. Те сакам! Ние те сакаме! Никогаш нема да те заборавиме“.

На погребот, кој се одржа минатиот викенд во близина на градот Лиеж, присуствуваа многу пријатели и членови на семејството облечени во црно.

Сите чекаа да почне погребот, но наместо тоа ги пречека хеликоптер кој требаше да слета.

На видеото објавено на „Тик-ток“ од страна на еден од присутните на погребот, Бартен излезе од хеликоптерот, а потоа беше пречекан од ожалостените.

Некои од семејството и пријателите на Бартен се гледаат како трчаат кон него на видеото, додека други остануваат збунети.

Тој рече дека ја лажирал својата смрт за да види како ќе реагира неговото пошироко семејство и рече дека се чувствувал „потценет“ од нив.

@el.tiktokeur2 Tu nous as eu on t aime mon ami on est content que tu es parmis nous ❤️❤️#pourtoii #fyp #fypシ @Ragnar_le_fou ♬ son original – Thomas faut

„Често ме повредува она што го гледам во моето семејство, никогаш не ме канат на ништо. Никој не може да ме види. Сите се разделивме. Се чувствував неценет. Затоа сакав да им одржам животна лекција и да им покажам дека не треба да чекате некој да умре за да се сретнете“, вели тој.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Мажите имаат повеќе корист од бракот отколку жените?

Angela

Ако сте родени во некој од овие три знаци, подгответе се за бурен април

Angela

ФОТО: Таа е вљубена во својот мерцедес, ама некој постојано и го краде знакот – српската пејачка на маки, ќе го продаде овој „ѕвер“

Angela