EXCLUSIVE MK
Компјутери ТЕХНОЛОГИЈА

Јутјуб нуди поширока употреба на „слика во слика“

Видеоплатформата Јутјуб има намера да го исполни ветувањето – на сите корисници на ИОС да им понуди режим „слика во слика“. Порталот „Теккранч“ пишува дека корисниците на „Ајфон“ и „Ајпад“ во САД први ќе имаат можност да го искусат тоа.

Така, луѓето веќе можат да гледаат видеа во „лебдечки“ прозорец додека „ги прелистуваат“ социјалните мрежи или друга интернет-површина.

Премиум-тестот завршува на 31 октомври, и потоа апликацијата треба повторно да се инсталира.

Засега не се знае кога режимот „слика во слика“ ќе биде достапен без Премиум-сметка.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Твитер се согласил да му достави на Маск податоци за лажни профили

Angela

Интересни мали автомобили на електричен погон наскоро ќе се појават на патиштата (ФОТО)

Angela

Новиот мобилен на „Huawei“ открива значително придвижување во развојот на чиповите

Angela