EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Љубовта им дава сила: Овие хороскопски знаци брзо се вљубуваат

На некого им треба време да ја запознаат личноста пред да се „врзат“ и да го отворат сите карти, но има и такви за кои времето не игра никаква улога.

Според астролозите, луѓето родени во овие хороскопски знаци брзо се врзуваат и веднаш се вљубуваат. Тие силно ја проживуваат секоја емоција и од љубовта црпат сила.

ОВЕН

Луѓето родени во овој знак се многу спонтани. Лесно се вљубуваат во личноста која ќе биде љубезна кон нив и ќе направи нешто убаво за нив. Не се плашат да ризикуваат и лесно ќе се врзат со лилност која е храбра да ги покаже своите чувства.

РАК

Емотивниите и чувствителни Ракови секогаш бараат вистинска љубов. За нив емоциите се поважни од логиката и Раковите секогаш се чувствуваат обврзани да возвратат на секој убав гест. Неколку дена им се доволни да се вљубат до уши.

ЛАВ

Лавовите секогаш бараат внимание и сакаат да бидат главни. Тој што ќе им го даде тоа што го бараат веднаш ќе ги придобие. Кога ќе наиде на таква личност, Лавот знае да се вљуби за неколку минути.

ВАГА

Една Вага може лесно да ја заведе убавото однесување на другиот. Вагите носат насмевки и позитивна енергија и колку повеќе уживаат во убавите гестови, толку полесно се вљубуваат.

РИБИ

Нивната бујна фантазија може да ги наведе да помислат дека љубезното однесување на некоја личност кон нив е показател за вљубување. За Рибите, љубовта е нешто многу важно. Се врзуваат емоционално и ментално и веднаш чувствуваат кога ќе најдат сродна душа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп (23 август) понеделник

Angela

НА СЕБЕ НОСЕШЕ ДЕТАЉ ОД 4.500 ЕВРА, НО НИКОЈ НЕ ГО ВИДЕ – сите гледаа во најкратките пантолани на Цеца, се препоти за да не и се види ништо од позади! (ФОТО)

Angela

Го намалува крвниот притисок и помага при импотенција

Angela