EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Ќерката на Мелита славеше матура: Мајка ѝ сите добро ја знаеме, ова е нејзиниот татко Соме (ФОТО)

Ќерката на Мелита Ракичевиќ, славеше матура. За матурската вечер таа избра фустан во боја на шампањ, од модната дизајнерка Ива Спасовска, а ја нашминка Дадар со кого и приватно се дружат.

Сепак, впечаток остави заедничката фотка со нејзините родители, Мелита и Соме. Таа често споделува фотографии со нејзината мајка, но ретко кога со татко си Владимир Соме Ракичевиќ, кој беше познат менаџер на ноќниот живот во Скопје во деведесеттите.

Мелита и Соме одамна се разведени. Барбара, беше водителка на естрадниот магазин „Бекстејџ“, а се занимава и со пеење. Има снимано две песни и често настапува низ клубовите во Македонија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Што сакам да бидам кога ќе пораснам

Angela

ФОТО: Софија Милошевиќ во шопинг без градник, мажите во транс

Angela

ЦЕЦА ЦЕЛА ВО ЦРНО – еве како изгледа пејачката откако нејзината ќерка Анастасија го загуби бебето, првпат се појави криејќи го лицето со овој детаљ! (ФОТО)

Angela