EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ЌЕ ВЕ УБИЈАМ СИТЕ – Рада Манојловиќ преживеала пекол на настап, пеев додека тој пукаше со наполнет пиштол, а татко ми додека спиеше во автомобилот го превртеа

Пејачката Рада Манојловиќ е многу приврзана за својот татко, што често го истакнува во јавноста.

Поради ова го избрала да и биде менаџер, барем на одреден период, за да се чувствува посигурно, но сега открила дека за малку тој ќе ја изгубел главата.

– Татко ми беше жртва во периодот кога работеше како мој менаџер. Никогаш нема да заборавам кога се обидоа да го убијат со превртување на автомобилот во кој спиеше и со оштетување на воланот. Бев преплашена, но за среќа тој излезе неповреден. Татко ми е исклучително вешт и снаодлив човек, а ние имавме среќа – изјави еднаш за „Свет“ на Рада и опиша дека и таа била нападната:

– Еднаш пијан гостин со наполнет пиштол пукна под шаторот каде што пеев и извика: Ќе ве убијам сите. И тоа само затоа што пејачот со кој работев тогаш не знаеше да пее песна што ја бараше. Единственото нешто што ме натера да се чувствувам заштитено тогаш беше тоа што татко ми беше со мене. Инаку, не се срамам што пеев на такво место. Јас сум исклучително горда на тоа, изјави тогаш пејачката.

Да потсетиме дека таткото на Рада се занимава со земјоделство, а Рада редовно вложува во машини и имот бидејќи никогаш не заборавила колку се жртвувал за неа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Лавица и божицa: Фан им порача на Јелена Карлеуша и Милица Павловиќ (ФОТО)

Angela

Дневен хороскоп (10.12.2021)

Angela

Работи што мажите ги прават само кога се вљубени

Angela