EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Ќе го добијат тоа што го сакаат за Велигден: Два хороскопски знаци ќе скокаат од среќа за празничниот викенд

Секако, во велигденските празници сите ќе уживаме покрај најблиските, но само два хороскопски знаци ќе го постигнат она што го сакаат од срце.

Астролозите именуваа два знака од Зодијакот кои иако си поставуваат големи соништа, ќе ги постигнат овој викенд.

Јарец

Ова е веројатно највредниот знак на Зодијакот. Јарците можат да направат се, да бидат ангажирани и дење и ноќе за да го добијат она што го сакаат. Па така, и во празничната атмосфера, опкружени со најдрагите, тие ќе размислуваат за новите работни цели. Во ткот на овој викенд ќе го добијат она за што сонувале, и ќе се чувствуваат исклучително среќни. Имено, токму за празниците ќе дознаат вест која сосема ќе им ја смени професионалната кариера, секако во нагорна линија. Идеја за нов бизнис? Или случајна понуда за нова продитабилна работа и тоа пристигната токму од некој блисок? Ѕвездите не откриваат, но радоста ќе биде голема.

Лав

Лавот кога мисли на нешто, тој дефинитивно тоа ќе го добие. Таков ќе биде и случајот со осамените Лавови во текот на продолжениот викенд. Додека сите однапред ги сожалуваат дека ќе мора да останат сами во празничната атмосфера која секогаш асоцира на љубов и топлина, тие ќе ги изненадат со луда забава (или патување) од која ќе излезат – во пар. Некои осамени Лавови ќе скокаат од среќа поради помирување со старата голема љубов, а други ќе се препуштат во прегратката на сосема нова личност која ќе ги освои „од прва“. И паровите кои се веќе во врска за Велигден уште повеќе ќе се зближат, некои ќе добијат понуда за брак, а други ќе се запознаат со семејството на саканиот/саканата каде ќе бидат одлично прифатени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

1.210 нови случаи на Ковид 19 – пријавени 32 починати лица

Angela

Братот на Немања Гудељ колабирал на фудбалскиот терен во Кордоба

Angela

КОНЕЧНО СЕ ВРАЌА СОНЦЕТО ВО МАКЕДОНИЈА – еве какво време не очекува, особено подгответе се за викендот кој е пред нас!

Angela