EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

Џенифер Лопез си го покажа лицето без грамче шминка: Преубава е! (ФОТО)

53-годишната Џенифер Лопез на страницата на својот козметички бренд објави видео во кое се појавува без шминка.

Пејачката детално им кажа на претплатниците каква козметика користи за да постигне ефект на сјајна кожа. Прво, ѕвездата нанесе навлажнувачки серум на лицето и вратот, а потоа крем со заштитен фактор.

Според Лопез, и покрај тоа што обожавателите се навикнати на нејзината бронзена нијанса на кожата, таа никогаш не се сонча и секојдневно ја штити кожата со производи со висок заштитен фактор.

Да потсетиме дека Џенифер Лопез на балот на Институтот за костими Мет Гала дојде без својот сопруг Бен Афлек. Пејачката се појави на црвениот тепих на Музејот на уметност Метрополитен во екстравагантна модна комбинација од Ралф Лорен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @coraz_space

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Барселона му даде отказ на Куман со отштета од 12 милиони евра

Angela

Ќерката на Синиша Михајловиќ се омажи во градот каде тој испиша историја – додека таа блескаше во бело, оваа личност БЕШЕ ВО ЦРНО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ (ФОТО)

Angela

Слаткото девојче кое го освои Балканот денес е вистинска убавица: Еве како изгледа шармантната Лена (ФОТО)

Angela