EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Хумор

10 мали работи кои веднаш ЌЕ ВИ ГО ПОПРАВАТ РАСПОЛОЖЕНИЕТО

Четопати ни надоаѓаат црни мисли кои не потиштуваат, а овие едноставни ситници можат брзо да ве орасположат.

1. На една негативна мисла мора да имате барем три среќни.

2. Погледот на сината боја поттикнува среќа.

3. Вдишувањето на пријатни мириси ја брка анксиозноста. На врвот на листата се јасмин, лимон и лаванда.

4. Луѓето кои во 7 часот навечер јадат едно парче овошје се чувствуваат пооптимистично во поглед на својата иднина.

5. Кога ќе се почувствувате несигурни сетете се на три работи во кои сте добри.

6. Секој ден носете различни чевли.

7. Истегнете го телото пред спиење. Тоа помага кога ќе се почувствувате несигурно.

8. Кажете НЕ за работи кои не сакате да ги правите.

9. Ослободете се од навиките и зголемете ги шансите за среќа.

10. Насмевнете се сега и веднаш!

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Зошто мажите се плашат од обврзување?

Angela

Интересни факти за Македонија – eден од преживеаните од Титаник е Македонец

Angela

Зошто треба веднаш да престанете да користите пластична фолија?

Angela