EXCLUSIVE MK
Македонија

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 6 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 121 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 26 санкции, 6 за возење без возачка дозвола, 5 за управување под дејство на алкохол, пет за користење мобилен телефон, две за минување на црвено светло, 7 за нерегистрирани и технички неисправни возила и 42 за непрописно паркирање.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Утре сончево и топло со мала до умерена облачност

Angela

МЗ: Зголемен интересот за вакцинација, вчера се аплицирани 16.955 вакцини

Angela

Концептот за дигитална трансформација е усвоен од Владата, наскоро електронски лични карти

Angela