EXCLUSIVE MK
Uncategorized

19 лажни ПЦР тестови откриени во автобус кој патувал од Македонија кон Германија

Денеска (09.10.2021) од страна на полициски службеници од СВР Куманово-Одделение за криминалистичка полиција-Отсек за економски криминалитет, извршена е контрола на автобус на туристичка агенција кој патува на релација од Република Македонија кон С.Р.Германија, при што од вкупно 50 патници кои се превезувале, кај 19 од нив откриени се 19 фалсификувани ПЦР тестови.

По извршени проверки на тестовите било констатирано дека станува збор за фалсификувани тестови, кои биле набавени од едно лице од Струмица, по цена од 1.000 денари по тест.

По комплетно  расчистување и документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

АРАПИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ ПО ОВАА СНИМКА – прво позираше во танга на базен, а сега девојката на Роналдо започна ново хоби, во земјата е единствена која го прави тоа!

Angela

Во Јапонија се отвора забавниот парк „Светот на Супер-Нинтендо“

Angela

Уште еден скандал во најава – принцот Хари со нови обвинувања за својот брат

Angela