EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Хороскопски знаци кои треба да бидат посебно внимателни

Кои 3 хороскопски знаци треба да бидат посебно внимателни за да не ги почувствуваат негативните последици на август на своја кожа?

Бик


Овој последен летен месец за Биковите ќе биде посебно напорен. Кариерата ќе оди по својот тек, но ве очекуваат многу бурни кавги со колегите и претпотавените.

Еден од колегите посебно ќе ви создава главоболки. Едноставно што и да направите – тој ќе има замерка.

Совет: Доколку можете, поместете го прагот на толеранција и само чекајте го крајот на месецот. Тогаш работите драстично ќе олеснат.

Близнаци


На работа ќе бидете преоптоварени, ќе ви се даваат невозможни задачи и рокови кои нема да можете да ги исполните.

Размислете дали да побарате помош. Целиот затворен круг и неможноста да најдете соодветно решение ќе ви создава тензија која ќе се префрли и на љубовниот живот.

Совет: Обидете се да ги сочувате нервите и да не ги истурате работните нервози на партнерот, бидејќи и тој е пред пукање.

Девица


Неповолен месец за финансии и пари. Грижите врзани со трошоците максимално ќе ве исцрпат.

Штом тргнете еден чекор напред, ќе почувствувате дека се враќате три чекори наназад. Не дозволувајте да започнете процес на самодеструкција. Кога сте најслаби, најлесно е да ве нападнат.

Совет: Кога ќе почувствувате налет на енергија во август, не ја пропуштајте шансата да направите нешто корисно, бидејќи ова ќе бидат ретки ситуации.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДЕНЕС ОБЛАЧНО И СО ДОЖД – еве какво време не очекува во следните денови, вистинското разочарување допрва доаѓа

Angela

КОЈ ТИ ГО КАЖА ТОА ДА МИ ОДГОВОРИШ ОДМА – Цеца бесна на внукот Жељко, еве како ја нарече додека камерите ги снимаа двајцата (ВИДЕО)

Angela

Зголемената влакнавост кај жените е последица на овие болести

Angela