EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Црна хроника

25-годишен мотоциклист тешко повреден во несреќа во Струга

На 24.04.2022 околу 19.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на улица „Маркс Енгелсова“ во Струга се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд фокус“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Б.С.(46).од Струга и мотоцикл „јамаха“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Х.П.(25) од Струга, соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди со здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струга.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Струга.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

(ВО ЖИВО) Прес конференција на премиерите Заев и Јанев

Angela

Променливо време со пороен дожд нѐ очекува цела недела

Angela

Русинка го тужи „Мекдоналдс“ поради билборд што ја намамил да го прекрши постот

Angela