EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

3 најлоши особини со кои се одликува секој хороскопски знак

Сите сме свесни и постојано читаме за квалитетите на секој хороскопски знак, но дали знаете кои се вашите маани?

Ова се 3-те најлоши особини на секој знак од Зодијакот.

Овен

1. Вашето мото би требало да биде реченицата: „Веднаш, сега, веднаш!“ Вие постојано брзате и сте нетрпеливи.
2. Ако не е ваша идеја, воопшто не се грижите за неа.
3. Знаете да бидете многу незрели.

Бик

1. Вие сте посесивни, материјалисти и не знаете како да делите.
2. Многу сте тврдоглави.
3. Знаете да бидете мрзеливи и хедонисти.

Близнаци

1. Толку сте специфични што соговорниците никогаш не знаат „на што се“ со вас.
2. Сакате да го слушате својот глас, па затоа секогаш им упаѓате во збор на другите.
3. Имате толку многу хобија што на ништо не сте посветени до крај.

Рак

1. Постојано го менувате расположението.
2. Внимателни сте и плашливи.
3. Чувствителни сте и тешко може да се погоди каква ситница ќе ве повреди.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Скопско-битолски пресметки во полуфиналето на Купот на Македонија

Angela

УХМР: Најмногу дожд во Охрид во изминатото деноноќие

Angela

ВИКЕНДОВ ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК – иако ќе имаме големо разочарување за споениот викенд, сепак ни доаѓа највисоката температура досега!

Angela