EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА

4 работи кои секој маж потајно ги посакува во текот на сексуалниот однос

Доколку сè уште не сте сфатиле што всушност мажите сакаат во сексот, тогаш разгледајте ги овие четири работи.

1. Оргазам

Кога воопшто ќе помислат на секс, мажите помислуваат и на оргазам. Тоа им е главната цел, поради тоа немојте да го прекинувате водењето љубов доколку тој не постигнал оргазам.

2. Комплименти

Мажите сакаат комплименти на сметка на умешноста во кревет. Нив важно им е да уживате и да ве задоволат. Поради тоа пофалбите не задржувајте ги за себе зошто сигурно нему ќе му биде драго да слушне дека сте задоволни со неговиот „настап“.

3. Вклучени светла

Мажите уживаат додека ве гледаат во текот на сексуалниот однос и сигурно дека нема да ги забележи вашите ситни недостатоци од кои вие очигледно се плашите.

4. Одмор по сексот

Иако е големо задоволство, сексот е напорна „работа“ за мажите. Поради тоа не треба да се лутите доколку по сексот не можат долго време да бидат будни, па веднаш заспиваат.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЗОШТО ИМА ОГЛЕДАЛО ВО СЕКОЈ ЛИФТ: Ова никогаш не би го погодиле!

Angela

Знаци дека девојката е во право кога ви кажува дека не сте романтични

Angela

Според хороскопот кои се вашите скриени желби?

Angela